Hlídací pes

Zákazníci mají nyní možnost sledovat cenu či skladovou dostupnost produktů.

Pokud tedy nyní nemáte produkt skladem, může si zákazník nastavit hlídacího psa. Jakmile produkt naskladníte, dorazí zákazníkovi e-mail s informací o doplnění produktu.

Dále mohou hlídat cenu produktu. Pokud se zákazníkovi líbí nějaký produkt, ale cena je moc vysoká, nastaví si hlídacího psa na konkrétní částku. Pokud změníte cenu produktu na částku nebo pod částku, kterou si zákazník určil, přijde mu o této informaci e-mail.

Novou službu si můžete aktivovat v sekci E-shop – Produkty – Hlídací pes. V této sekci si také můžete nastavit například pozici hlídacího psa nebo podpis, který se bude zobrazovat v e-mailu, který hlídací pes odesílá.


Pro využití funkce hlídací pes je potřeba aktivovat ochranu proti spamu reCaptcha v2.
V nastavení hlídacího psa naleznete tyto možnosti:

1) Zaslat upozornění obchodníkovi po aktivaci hlídacího psa
Aktivací této funkce se po nastavení hlídacího psa zákazníkem odešle informace o této skutečnosti na váš přihlašovací e-mail nebo e-mail který nastavíte v kolonce níže. Tedy pokud zákazník nastaví hlídání skladu u produktu „Testovací produkt“ přijde vám tato informace e-mailem.

2) Email
Do této kolonky uveďte e-mail, na který budou chodit informace o nastavení hlídacího psa. Máte-li tuto funkci povolenou.
3)  

Obsah tohoto políčka se zobrazí v hlavičce emailu, který zákazník obdrží (např. pokud vyplníte Můj eshop, tak se zákazníkovi zobrazí Můj eshop <info@mujeshop.cz>)

4) Podpis

Jedná se o text, který se bude zobrazovat v patičce e-mailových upozornění o změně ceny či skladové dostupnosti. Pokud hlídací pes na základě změny e-mail odešle, zákazníkovi přijde tento e-mail:
Dobrý den,
právě došlo ke změně ceny / počtu skladových zásob u produktu:
Název produktu
Na produkt se dostanete kliknutím na odkaz: https://mujeshop.cz/15de5s/jmeno-produktu.html
Pokud již nechcete dostávat upozornění o změnách u tohoto produktu, přejděte na tuto adresu: https://mujeshop.cz/15de5s/show-page?display=wd_unsubscribe&hash=YnNfd2Rfc3ViczM4
S pozdravem
Text vašeho podpisu

5) Pozice ikonky hlídacího psa
U štítků:
Pod tlačítkem koupit:
Samostatná řádka pod cenou:
Po základním nastavení se v e-shopu u každého produktu a varianty začne zobrazovat ikonka hlídacího psa. Jakmile na ní zákazník klikne, zobrazí se přehledné okno s možnostmi.

Po aktivaci hlídacího psa přijde zákazníkovi informační e-mail. Pokud si produkt otevřete v administraci (Eshop – Produkty – Produkty – Ikona tužky), najdete zde novou záložku “Hlídací pes”, která vám pomůže například k lepšímu přeceňování výrobků či zjistíte jak velký je o produkt zájem v případě kdy není na skladě.

Zákazník má vždy možnost smazat se z hlídacího psa, jakmile mu přijde notifikace o změně ceny nebo skladu. V e-mailu nalezne informace o této skutečnosti a také odkaz k odhlášení.

Pro lepší orientaci si můžete zobrazit pouze produkty hlídané hlídacím psem. V administraci v sekci Eshop – Produkty – Produkty si vyberte v roletce “Zobrazit produkty z kategorie” hodnotu “Hlídané hlídacím psem”.Upozornění: 
Oznámení zákazníkovi po změně ceny či skladové dostupnosti nepřijde okamžitě. E-maily se odesílají jednou za 2 hodiny a to každou sudou hodinu. Pokud tedy provedete u produktu více změn, hlídací pes vezme v potaz pouze poslední změnu.
Updated on Květen 27, 2022

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment