Captcha a reCaptcha

Situace, kdy stránky s formuláři a diskuzemi navštěvují roboti, kteří umisťují do textů často reklamní nebo jiný závadný obsah, tak tomu říkáme spamování. Proti takovýmto praktikám je možné se na eshopu chránit pomocí tzv. captchy.

Půjdeme do sekce Nastavení -> podsekce Nastavení webu -> Nastavení zobrazení.

uvodni 0

Zde sjedeme níže a uvidíme následující možnosti. Nejdříve zaškrtneme Používat ochranu proti spamu (captcha). Zvolíme stupeň ochrany. Nejdříve si ukážeme jednodušší ochranu.

captcha 1

U diskuzí na eshopu (kterou je možné povolit u článků a produktů) se nyní bude zobrazovat takováto ochrana, kdy návštěvník musí pro zveřejnění příspěvku v diskuzi opsat vygenerovaný nápis.

captcha 13

Nyní si ukážeme složitější ochranu.

captcha 3

Ochrana na eshopu nyní bude vypadat následovně. Bude se jednat o dvě slova, která je zapotřebí opsat. S touto captchou mohou mít návštěvníci problémy, tak doporučujeme zvolit reCaptcha v2.

captcha 4

Zvolíme možnost ReCaptcha v2. Vidíme, že se nám objevila políčka pro zadání Site key a Secret. Ty si musíme vygenerovat. Klikneme na odkaz Google reCaptcha.

captcha 14

Objeví se nám stránka, kde nejdříve zadáme pojmenování našich stránek – slouží pouze pro vaši identifikaci. Můžete si zadat jakýkoli název. Níže ještě zaškrtneme, že chceme reCaptcha v2.

captcha 6

Níže zadáme doménu našeho eshopu, odsouhlasíme podmínky a klikneme na Register (registrovat). Pozor – musíte zadat vaši adresu eshopu (na obrázku níže je zadaná adresa webareal.cz pouze vzorová).

captcha 7

Objeví se nám stránka, kde budeme mít vygenerované Site key a Secret key.

captcha 8

Tyto údaje nyní zkopírujeme do naší administrace. Nesmíme zapomenout vše dole uložit.

captcha 9

Nyní bude ochrana vypadat na eshopu takto. Nyní musí jen návštěvník zakliknout I´m not a robot (Nejsem robot).

captcha 10

V některých případech dojde k okamžitému ověření (google hodnotí, jak se uživatel na stránce chová a zda se jeho chování podobá robotovi nebo spíše běžnému člověku) a někdy se zobrazí box s určitým úkolem – např. zde vybrat obrázky, na který je zobrazené auto. Následně se klikne na Verify (ověřit).

captcha 11

Poté je návštěvník označen jako I´m not a robot (nejsem robot) a může přidat do diskuze přidat komentář.

captcha 12

Updated on Prosinec 19, 2017

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment