Způsoby platby

Důležitou součástí e-shopů jsou samozřejmě platební způsoby. V administraci nalezneme naší nabídku implementovaných platebních způsobů a to v sekci E-shop – Poštovné – Způsob platby. Zde můžeme vidět všechny společnosti se kterými spolupracujeme a nabízí např. platby kartou, nákup na splátky apod.. Z těchto možností si můžeme vybrat, s danou společností uzavřít smlouvu a následně obdržené autorizační údaje zadat do záložky „Autorizace“. Takto propojíme e-shop s danou platební společností.

Jestliže máme zhotovenou smlouvu a vložené autorizační údaje, je potřeba ještě propojit platební způsob s nějakým způsobem dopravy. Na propojení platby s dopravou již máme vytvořený návod, který připojuji ZDE (jedná se o bod č.5).

Samozřejmě si můžeme vytvářet i vlastní platební způsoby a to tak, že v sekci E-shop – Poštovné – Způsob platby sjedeme na konec stránky a zde uvidíme okno s názvem Další platební možnosti. Po pravé straně klikneme na modré tlačítko „Přidat nový způsob platby„.

Po kliknutí na tlačítko se dostaneme do detailu tvorby platby.

V první kolonce Způsob platby zadáme název platby, např. Dobírka, Platba převodem apod..

V kolonce pro Popis platby můžeme přidat libovolný popis platby. Kolonka není povinná.

V kolonce Částka vyplníme cenu za dopravu.

V kolonce 

Do kolonky Obrázek platby můžeme nahrát ikonku platby, která se následně zobrazí v objednávkovém košíku vedle platby. Obrázek je možné vkládat ve formátu .JPG, .PNG nebo .GIF. Doporučený rozměr obrázku je maximálně 35x19px. V případě obrázku s většími rozměry nedochází k fyzickému zmenšení, pouze se nastaví výška na 19px a šířka bude dopočtena podle poměru stran – části obrázku mimo uvedené rozměry nebudou viditelné.

Updated on Květen 30, 2022

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment