Zisk

Mezi statistikami najdete také statistiku zisku. Ukážeme si, z čeho a jak se zisk počítá a také se seznámíme s grafem zisku.

Na začátek si řekneme, jak se počítá statistika Dnešní zisk, aby bylo jasné, co se zobrazuje v grafu.

Dnešní zisk (za konkrétní produkt) = (prodejní cena – nákupní cena) * počet kusů daného produktu v objednávce
Následně se sečtou zisky za všechny produkty v daný den

Příklad: prodáváme peněženku za 300 Kč, ale nakoupili jsme ji za 200 Kč a za daný den jsme prodali 4 kusy – denní zisk za tento produkt bude 100*4 = 400 Kč.

Nákupní cena se zadává v detailu produktu (sekce E-shop -> podsekce Produkty -> Produkty) do políčka s názvem Nákupní cena.

Teď ale již ke slíbené statistice. Ke statistice zisku se můžeme dostat dvojí cestou. Na úvodní straně administrace máme statistiku Dnešní zisk, která zobrazuje zisk pouze za daný den. Můžeme ale u tohoto boxíku kliknou na Statistiky.

Druhou možností jak se dostat ke grafu je jít do sekce Statistiky -> podsekce Zisk.

Nejdříve si nahoře vybereme časové období, za které se bude graf zobrazovat a také frekvenci – zda sloupečky v grafu budou zobrazovat zisk za jednotlivé dny, týdny nebo měsíce.

zisk 1

Vpravo se nám podle zvoleného období objeví zisk za dané období a také průměr. Pokud jsme například vybrali v předchozí roletce možnost Den, tak průměr bude denní (pokud bychom vybrali týden, tak průměr by byl týdenní).

zisk 2

V grafu níže můžeme vidět velikost zisku za jednotlivé dny (pokud jsme zvolili frekvenci Den). Pokud na sloupeček najedeme, tak uvidíme i konkrétní hodnotu.

zisk 3

Updated on Září 7, 2017

Was this article helpful?

Leave a Comment