Převod e-shopu ze systému Eshop-rychle do systému Webareal

Jak přesunout e-shop na Webareal?

Přesun dat lze provést pomocí XML souborů, které si vygenerujete přímo ve vaší stávající administraci Eshop-rychle. Kde přesně tyto soubory vygenerovat a jak je nahrát si ukážeme nyní.

Jak přenést produkty ze systému Eshop-rychle?

1) Vytvořte si u nás testovací e-shop na který budete produkty přesouvat. Testovací e-shop si založíte přímo na stránkách webareal.cz, webareal.sk či na našich dalších jazykových mutacích:

Eshop-gyorsan.hu
Fast-webstore.com
Sklep-szybko.pl
Eshop-rapid.ro
Crear-tienda.es
Webareal.com.ua
Eshop-schnell.com

2) Když máte e-shop vytvořen, přihlaste se k e-shopu na systému Eshop-rychle. Pokud u produktů využíváte varianty, přejděte do sekce E-shop – Parametry – Nastavení. Zde stiskněte tlačítko „Spustit“ u možnosti „Převod číselníků variant do parametrů„. Pokud varianty produktů nevyužíváte, tento krok není potřeba provádět.

3) Přejděte do sekce E-shop – Export – Export produktů. Zde v kolonce portál vyberte “Heuréka.cz” a tento feed vygenerujte. Následně se vygeneruje XML soubor, který naleznete dole pod tabulkou, ve které jste feed generovali. Tuto URL adresu budete v následujících krocích potřebovat.

Před generováním feedu je potřeba tabulku vyplnit přesně dle obrázku a ještě před stisknutím tlačítka vygenerovat feed klikněte na „Uložit nastavení„. Poté již můžete feed vygenerovat.

4) Pokud chcete, aby se na váš nový e-shop na systému Webareal zobrazovala i vaše struktura kategorií, budete potřebovat ještě jeden soubor. Opět v sekci E-shop – Export – Export produktů vygenerujte XML soubor tentokrát pro portál „Najduzbozi.cz„.

Před generováním feedu je potřeba tabulku vyplnit přesně dle obrázku a ještě před stisknutím tlačítka vygenerovat feed klikněte na „Uložit nastavení„. Poté již můžete feed vygenerovat.


5) Posledním krokem v administraci Eshop-rychle je stažení obrázků produktů. V tomto případě kontaktujte přímo technickou podporu a požádejte je, aby vám zaslali soubor s obrázky produktů.

6) Nyní byste měli mít 2 XML soubory a složku s obrázky produktů. Dále také založený testovací e-shop na systému Webareal. Pokud jste všechny tyto kroky splnili, posuneme se dále.

7) Pokud máte XML soubory vygenerovaný, přejděte do administrace e-shopu, který jste si vytvořili u nás a otevřete sekci E-shop – Import – Speciální importy.

8) Zde naleznete tabulku pro import z Heuréka feedu. Tuto tabulku teď využijete.

9) Nyní potřebujete URL adresy, které jste si dle návodu výše vygenerovali v systému Eshop-rychle.cz. Do první kolonky „URL feedu“ zadejte URL adresu feedu pro Heuréku. Kolonku „Vyberte soubor“ nechte prázdnou. Jedná-li se o nový testovací e-shop, zatrhněte kolonku „Smazat existující data„.

Chcete-li využít vlastní kategorie z původního e-shopu vyplňte v druhém odstavci „Vlastní kategorie z jiného feedu (volitelné)“ kolonku „URL feedu„. Zde vyplníte URL adresu feedu pro Najduzbozi.cz. Kolonku „Vyberte soubor“ nechte prázdnou. Dále je potřeba vyplnit kolonku „Cesta k produktům„. Do této kolonky vyplňte /SHOP/SHOPITEM. Tento zápis se může u jiných feedů lišit. Při využití feedu Najdubozi.cz je však tento zápis správný.


10) Stiskněte tlačítko „Nahrát„. Pokud jste nahráli pouze feed pro Heuréku, data se nahrají a není již nic víc potřeba. Pokud jste však zvolili i nahrání vašich kategorií, dostanete se do dalšího kroku.

11) Nyní je potřeba nastavit jednotlivé roletky. Nastavení, které zde uvádíme je platné opět pro feed Najduzbozi.cz

Element URL – zde zvolte možnost „URL
Element kategorií – zde zvolte možnost „CATEGORYTEXT
Oddělovač podkategorií – zde vyplňte tento znak „|„. Znak napíšete pomocí kláves „pravý alt + W„.

12) Stiskněte tlačítko „Nahrát“ a vyčkejte na dokončení importu.

13) Nyní už chybí pouze nahrát obrázky produktů. Složku s obrázky nám prosím zašlete na e-mail presun@bohemiasoft.com. Do e-mailu nám nezapomeňte uvést název vašeho e-shopu a požadavek na vložení fotek.

Pokud si nebudete vědět s čímkoliv rady, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 776 766 412 (Po – Pá od 8 do 16 hodin). Případně na již uvedeném e-mailu presun@bohemiasoft.com. Rádi vám s převodem na náš systém pomůžeme.

Updated on Červenec 17, 2019

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment