Prémium Newsletter

Důležitou součástí prémiových služeb je modul kde můžete vytvořit Newsletter.
V administraci jej najdete v sekci Eshop – Premium Newsletter po aktivaci Vašich prémiových služeb. Pokud prémiové služby aktivované nemáte tato sekce se Vám v administraci nezobrazuje.

Newsletter je vhodné zasílat zákazníkům s novinkami, které probíhají na Vašem eshopu. Ještě než jej ale začnete zasílat, je dobré si uvědomit, že zasílání newsletteru ovlivňují zásady GDPR. V sekci Aplikace – GDPR. Zjednodušeně lze zrekapitulovat, že newsletter můžete zasílat pouze na legálně získané e-mailové adresy, zákazník musí mít možnost se ze zasílání kdykoliv odhlásit a obsah newsletteru by měl tématicky souviset s Vámi nabízenými produkty a objednávkou Vašeho zákazníka.

Aby jste mohli s těmito zásadami pracovat, nabízí náš modul nejen vytvoření samotného newsletteru, ale i rozdělení adresátů do skupin, kdy máte možnost oslovovat zákazníky nejen všechny najednou, ale i konkrétně dle nastavené skupiny. Pojďme se podívat na jednotlivé sekce a jejich obsah. Protože jsou jejich názvy již hodně napovídající, projděme jen krátce celý seznam.

Tato sekce se dělí na :

  • newsletter – zde vytváříme samotný obsah – postup si popíšeme později podrobněji
  • adresáti – zde naleznete zákazníky, přihlášené k odběru newsletteru

V této sekci lze každého zákazníka editovat a zařadit do skupiny.
Přes nabídku importovat/exportovat lze importovat přes CSV soubor Vámi získané seznamy adresátů z externích zdrojů.
A přes nabídku Přidat nového adresáta lze ručně doplnit jednotlivce.

  • skupiny – v této sekci si můžete vytvořit skupiny pro oslovování zákazníků dle zaměření jejich objednávek například takto

  • nastavení newsletteru – doplňující funkce newslleteru

Teď jsme se seznámili s rozdělením a možnostmi nastavení  sekce Newsletter a teď se pojďme podrobněji  podívat, jak Newsletter vytvořit. Vraťme se na začátek v menu do sekce Newsletter, kde v seznamu všech newsletteru najdeme možnost Vytvořit nový newsletter.

Po rozkliknutí této nabídky lze definovat předmětnadpisden odeslání – ten je důležitý a zobrazuje počátek zasílání newsletterů v případě, že jich zasílate hodně najednou. Systém je sám rozděluje a zasílá postupně, aby nebyly vyhodnoceny jako Spam.
Potom je možné definovat skupiny, kterým má být určen, barevnost jednotlivých přednastavených prvků a samotný obsah.

Jak šipka označuje, lze newsletter vytvářet dvěma způsoby:

Pomocí přednastavené struktury obrázků.
Po zvolení této možnosti a volby přidat položku se Vám zobrazí nad textovým editorem obrázkové menu, které bude tvořit přednastavenou strukturu e-mailu. Uchopením zvoleného obrázku myší jej přetáhnete dolů do textového pole mezi zvolený text.

V průběhu vytváření newsletteru si jej můžete prohlížet a tím zvolit nejlepší kombinaci barev, obrázků a textu. Lze připojit i slevové kupony a tím zákazníky nalákat i formou slevového kuponu k nákupu.
Před odesláním finální podoby zákazníkům si můžete zaslat newsletter na svůj kontaktní e-mail a případně provést poslední korekce. Takto může vypadat Váš newsletter :


Všimněte si, že e-mail obsahuje možnost  Odhlášení se ze zasílání newsletterů.

Nebo pomocí textového editoru:
Po rozkliknutí této nabídky lze definovat předmětnadpisden odeslání – ten je důležitý a zobrazuje počátek zasílání newsletterů v případě, že jich zasílate hodně najednou. Systém je sám rozděluje a zasílá postupně, aby nebyly vyhodnoceny jako Spam.
Potom je možné definovat skupiny, kterým má být určen, barevnost jednotlivých přednastavených prvků a samotný obsah.

V textovém editoru je možné nadefinovat libovolný obsah ve vlastní struktuře tak, jak jste zvyklí pracovat v našich textových editorech v systémech Webareal bez přednastavených obrázků.
V průběhu vytváření newsletteru si jej můžete prohlížet a tím zvolit nejlepší kombinaci barev, obrázků a textu. Lze připojit i slevové kupony a tím zákazníky nalákat i formou slevového kuponu k nákupu.
Před odesláním finální podoby zákazníkům si můžete zaslat newsletter na svůj kontaktní e-mail a případně provést poslední korekce.

I tento newsletter obsahuje přednastavenou povinnou možnost  Odhlášení se ze zasílání newsletterů.

 A ještě připomínám důležitou informaci. Den odeslání  newsletteru – zobrazuje počátek zasílání newsletterů v případě, že seznam Vašich kontaktů je veliký. Systém je sám rozděluje a zasílá postupně, aby nebyly vyhodnoceny jako Spam.

Updated on Květen 26, 2022

Was this article helpful?

Leave a Comment