Jak zvýšit rychlost načítání stránek

Rychlost načítání stránek může vašemu eshopu způsobit problémy nejen u vašich návštěvníků, kteří raději z eshopu odejdou, ale také u robotů z vyhledávačů jako je Google nebo Seznam.

Sepsali jsme pro vás 4 základní pravidla, která vám mohou pomoci zrychlit načítání stránek.

1 .Vysouvací menu v kombinaci s velkým množstvím podkategorií
Pokud máte na eshopu zvolenou možnost vysouvacího menu a přitom máte veliké množství podkategorií (např. více než 500), tak se stránky mohou pomaleji načítat.

Problém můžete vyřešit snížením počtů podkategorií nebo změnou typu menu. Pokud chcete změnit typ menu, tak půjdete do sekce Nastavení -> Nastavení webu -> Nastavení zobrazení.

Zde si můžete změnit možnost z vysouvacího menu (zvýrazněné na obrázku) na menu rozklikávací.

2. Veliké obrázky u produktů
Veliké obrázky jsou problém na jakékoli stránce. Při načítání se musí načíst veliký obrázek a to způsobuje zpomalení. Doporučené rozměry obrázku jsou 800 x 800px u hlavního obrázku a 160 x 160px u náhledového obrázku.

3. Veliké množství produktů na stránce
Pokud se vám stránka s produkty pomalu načítá, tak zkuste snížit počet produktů na stránce. Tento problém zpravidla úzce souvisí opět s velikostí obrázků.

Snížení počtu produktů na stránce můžete dosáhnout tak, že půjdete do sekce E-shop -> Nastavení eshopu -> Zobrazení produktů.

Zde si můžete nastavit, kolik se má zobrazit produktů na stránce.

4. Náhledové obrázky
Pokud máte příliš veliké obrázky, tak zapnutí náhledových obrázků může způsobit pomalé načítání stránky.

Zde je řešením si buď zmenšit obrázky nebo můžete tuto funkci vypnout. Vypnutí funkce provedete v sekci E-shop -> Nastavení eshopu -> Zobrazení produktů.

Zcela nahoře je možnost Zobrazit detail obrázku po najetí kurzoru myši na náhled obrázku. Stačí tento box odškrtnout a vše dole uložit.

Updated on Listopad 2, 2017

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment