Jak začít vytvářet svůj první eshop

Možnosti systému Webareal jsou obrovské. Postupně se jistě sžijete s administrací eshopu, kde budete stále objevovat nové a nové funkce. Pro první pochopení práce jsme pro vás připravili 8 základních kroků. Pokud se budete řídit naším návodem, naučíte se nastavit první stavební prvky vašeho internetového obchodu.

1. Kontaktní údaje

Nejprve vyplňte v eshopu vaše kontaktní údaje. Vyplnění vašich kontaktních údajů je jednak zákonná povinost, ale také tím u zákazníků vzbudíte větší důvěru. Vyplňte minimálně název vaší firmy, kompletní adresu a kontaktní údaje.

2. Grafická podoba eshopu

Zvolte si tu nejvhodnější šablonu pro váš internetový obchod

Pokud si chcete vyzkoušet, jak by vypadal váš eshop s novou šablonou, ale bojíte se pustit hned do úprav na vašem eshopu, můžete si založit nový testovací eshop, kam se zduplikuje váš stávající eshop se 100 produkty. Následně si s touto šablonou můžete testovat po dobu 14 dnů různé nastavení, barvy, změny… Po 14 dnech buď necháte nový testovací eshop propadnou a automaticky se smaže nebo ho třeba využijte pro další eshop 🙂
Návod zde

3. DPH, sazby, měny, daně

Jste-li plátce DPH, chcete nastavit více sazeb DPH, zobrazit druhou měnu…
V tomto kroku minimálně nastavte:
– zda jste plátcem DPH
– zda budete zadávat cenu produktů s nebe bez dph
– počet desetinných míst
– zkontrolujte sazby DPH
Návod zde

4. Hromadný import produktů

Pokud přecházíte z jiného eshopového řešení nebo máte například feed s produkty od vašeho dodavatele. V této sekci si můžete nastavit celou řadu platebních metod, které chcete svým zákazníkům nabídnout. Uvažujte, jakým způsobem vám budou chtít zákazníci platit? Dobírkou, platební kartou, převodem z bankovního účtu?
Chcete-li umožnit zákazníkům platit co největším počet platebních metod, připojte do vašeho eshopu celou platební bránu (například GoPay, Comgate). Každopádně, ale musíte u dané platební brány nejprve získat registraci a domluvit si s nimi spolupráci a podepsat smlouvu..

V administraci v sekci Eshop / Import / Hromadný import produktů si snadno vygenerujete CSV soubor se stávající strukturou produtků, pomocí Excelu naplníte třeba několik stovek produktů a výsledný soubor opět snadno naimportujte do vašeho eshopu.

V případě, že chcete naplnit eshop například pomocí feedu od vašeho dodavetele, využijte pro toto sekci Eshop / Import / Univerzální import. Kde si jednoduše vytvoříte tzv. importní mapu dle struktury feedu dodavatele. Pokud si s tímto nebudete vědět rady, můžeme jí nastavit za vás. Kontaktujte na emailu import@bohemiasoft.com.

5. Kategorie produktů

Nadefinujte přehlednou strukturu produktů. Vytvořte strukturu vašeho eshopu. Přidejte jednotlivé kategorie produktů, kliknutím na toto tlačítko. Zadejte číslovkou pořadí zobrazení kategorie produktů mezi ostatními. Doporučujeme číslovat například 10,20,30…. aby bylo možné v budoucnu snadno přidat další kategorii mezi stávající
Návod zde

6. Přidejte první produkty!

Hurá, konečně můžete začít plnit váš eshop produkty. Specifikujte název produktu. Zamyslete se, jak budou vaše produktu hledat zákazníci a vyhledávače. Tomu uzpůsobte vložený název. Vložte obrázek, popis produktu, číslo a cenu.
Návod zde

7. Způsoby plateb

Dobírka, platební karty, převod na účet – nastavte způsoby plateb ve vašem eshopu. V této sekci si můžete nastavit celou řadu platebních metod, které chcete svým zákazníkům nabídnout. Uvažujte, jakým způsobem vám budou chtít zákazníci platit? Dobírkou, platební kartou, převodem z bankovního účtu?

Chcete-li umožnit zákazníkům platit co největším počet platebních metod, připojte do vašeho eshopu celou platební bránu (například GoPay, Comgate). Každopádně, ale musíte u dané platební brány nejprve získat registraci a domluvit si s nimi spolupráci a podepsat smlouvu.
Návod zde

8. Dopravci

Zvolte všechny preferované dopravce, kteří budou vaše produkty doručovat zákazníkům. V této sekci si můžete nastavit celou řadu platebních metod, které chcete svým zákazníkům nabídnout. Uvažujte, jakým způsobem vám budou chtít zákazníci platit? Dobírkou, platební kartou, převodem z bankovního účtu?
Chcete-li umožnit zákazníkům platit co největším počet platebních metod, připojte do vašeho eshopu celou platební bránu (například GoPay, Comgate). Každopádně, ale musíte u dané platební brány nejprve získat registraci a domluvit si s nimi spolupráci a podepsat smlouvu.
Návod zde

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, kontaktujte naši ochotnou technickou podporu. Rádi vám pomohou a těší se, až vás uslyší. Na výběr máte z několika komunikačních kanálů:

Updated on Červenec 13, 2022

Was this article helpful?

Leave a Comment