Facebook Page Plugin

Pokud potřebujete propojit Facebook s vaším e-shopem, můžete využít aplikace Facebook Page plugin, kterou naleznete přímo mezi funkcemi, které Facebook nabízí.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

Po kliknutí na danou URL adresu se dostanete na stránky, kde si můžete takzvaný Facebook box vytvořit.

 1. Do pole Facebook Page URL zadáme URL adresu naší Facebookové stránky.Například https://www.facebook.com/webarealcz/.
 2. Do pole Tabs zadáváme záložky, které se mají ve Facebook boxu zobrazit. Zobrazit můžeme až 3 záložky a to tyto: Timeline, Events a Messages. Pokud chcete zobrazovat veškeré záložky, vyplníme do tohoto pole text timeline, events, messages. Záložky oddělíme čárkou a mezerou.Timeline – jedná se o záložku, která zobrazuje příspěvky, které vkládáte na Facebookovou zeď vaší stránky.

  Events – v této záložce se zobrazí události, které jsou s vaší stránkou spjaté. Pokud tedy vytvoříte nějakou událost (akce pro vaše klienty, workshopy a další) zobrazí se právě v této záložce.
  Messages – zde vám klient může zaslat zprávu, která se vám zašle přímo do záložky zprávy ve vašem profilu.
 3. Do pole Width můžete doplnit šířku boxu, kde minimální šířka je 180 px a maximální 500 px. Pokud toto pole nevyplníme, nastaví se rozměr automaticky.
 4. Do pole Height můžete doplnit výšku boxu, kde minimální výška je 70 px a maximální není nějak omezena. Pokud toto pole nevyplníme, nastaví se rozměr automaticky.

Dále zde nalezneme checkbox (zaškrtávací okénka), která si také podrobně popíšeme a vizuálně ukážeme.

 1. Use Small Header – jedná se o užší hlavičku, která se v boxu zobrazuje.
  Klasická hlavička 
  Úzká hlavička
 2. Hide Cover Photo – jedná se o skrytí úvodní fotky nebo-li cover fotky.
  Včetně fotky

  Bez fotky
 3. Adapt to plugin container width – pokud toto pole zatrhneme, šířka boxu se přizpůsobí například vašemu levému sloupci, do kterého byste případně Facebook box vložili.
 4. Show Friend’s Faces – jedná se o zobrazení ikonek přátel, kterým se tato stránka líbí.
  S fotkami

  Bez fotek

Pokud jste s nastavením vašeho Facebook Boxu spokojeni, stačí kód vygenerovat stisknutím tlačítka Get Code.


Po kliknutí na Get Code se zobrazí HTML kód, který je rozdělen do dvou boxů. V prvním kroku zkontrolujeme hlavně jazyk. V tomto jazyce se poté zobrazí popisy tlačítek v daném Facebook boxu. Zkopírujeme nejprve první kód a vložíme jej na místo, kde chceme box zobrazovat. Tedy například do patičky e-shopu. Poté vložíme na to samé místo i druhý kód.


Nesmíte zapomenout veškeré změny uložit a nyní již najdete Facebook box v patičce vašeho e-shopu. Facbook box samozřejmě můžete vložit i na jiné místo. Princip vkládání je vždy stejný.

Updated on Červenec 4, 2018

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment