Collabim – statistiky klíčových slov z vyhledávačů a mnohem více pro váš marketing

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je důležitou součástí marketingu jakéhokoli eshopu. Připravili jsme pro vás možnost, jak si zjistit pozice na důležitá klíčová slova na vyhledávačích jako je Seznam.cz nebo Google. A ještě mnohem více. To vše přímo z vaší administrace.

Report s 10 nejdůležitějšími klíčovými slovy si můžete nechat zobrazit přímo ve vaší admnistraci (v sekci Úvodní přehled). Vidíte okamžitě, jaké máte pozice na klíčová slova ve vyhledávačích Google a Seznam (slovenské eshopy uvidí pozice jen na vyhledávači Google).

Dále v přehledu uvidíte 5 vašich největších konkurentů z přirozených výsledků vyhledávání. Pokud byste měli problémy s odkazy, které směřují na vaše stránky, tak vás na to také report upozorní.

Co dělat, pokud si chcete Collabim zdarma zprovoznit? Je více možností:

a) dosud jste neměli účet u Collabimu,
b) již máte svůj účet u Collabimu,
c) zakládáte nový eshop a přecházíte do ostrého provozu (při objednání ostrého provozu je možné si Collabim zdarma zaktivnit).

Nyní si všechny možnosti projdeme

Dosud jste neměli účet u Collabimu
Jednoduše si zaktivníte Collabim přímo z administrace. Půjdete do sekce Aplikace -> Collabim.

Zde odsouhlasíte podmínky propojení a kliknete na Zaregistrovat.

To je vše. Výše ještě uvidíte vygenerovaný API klíč, který slouží k propojení administrace eshopu s administrací Collabimu (není s ním ale zapotřebí cokoli dělat).

V tuto chvíli již v sekci Úvodní přehled uvidíte report klíčových slov. Načtení dat může chvíli trvat.

 

Již máte svůj účet u Collabimu
Pokud již máte svůj účet na Collabimu a chtěli byste tento účet propojit s administrací eshopu, tak půjdete do sekce Aplikace -> Collabim.

 

Zde je zapotřebí zadat Api klíč, který najdete v administraci Collabimu.

Kde přesně API klíč v Collabimu získáte? Po přihlášení na Collabim.cz v administraci kliknete na Mé údaje nahoře na liště.

Poté dole na stránce zvolíte Zobrazit můj API klíč a nad políčkem se API klíč objeví. Zkopírujete ho a vložíte do administrace eshopu.

Pokud byste měli v Collabimu založeno pod jedním účtem více projektů (to znamená, že každý projekt může měřit různé stránky – např. různé eshopy), tak si v sekci Aplikace -> Collabim můžeme z roletky vybrat, jaké údaje z jakého projektu se budou u vás v administraci eshopu zobrazovat.

Zakládáte nový eshop a přecházíte do ostrého provozu

Pokud zakládáte nový eshop a přecházíte z testovacího do ostrého (placeného) provozu, tak si můžete Collabim aktivovat zdarma přímo v objednávkovém formuláři. Stačí zaškrtnout, že chcete aktivatci Collabimu zdarma.

Poté ještě zaškrtnete políčko pro odsouhlasení smluvních podmínek.

Takto se vám Collabim okamžitě aktivuje a propojí s administrací.

Jak Collabim funguje
Nyní si asi říkáte, odkud se berou daná klíčová slova, která jsou v přehledu. Vygenerují se automaticky z názvu kategorií a podkategorií. Další slova si pak můžete dodat přímo v administraci Collabimu. Počet slov může být až 300 v neplacené verzi.

Jak se do administrace Collabimu dostat? V sekci Úvodní přehled pod klíčovými slovy a 5 největšími konkurenty uvidíte zelené tlačítko Spravovat v Collabimu. Stačí na něj kliknout.

Nyní se budete muset přihlásit emailem (pokud jste dosud Collabim neměli, tak se jedná o přihlašovací email do eshopu) a také heslem. Po aktivaci Collabimu vám na email dorazí odkaz, kde si můžete heslo zadat. Tímto heslem se poté můžete do Collabimu přihlásit.

Po přihlášení se dostáváte do administrace plné důležitých statistik. V první záložce s názvem Přehled najdete celkové statistiky.

Například Rozložení pozic, kde uvidíte, jestli u většiny zobrazení dosahujete dobrých pozic nebo špatných. A to jak na Google, tak i Seznamu (slovenské eshopy uvidí jen statistiky z Google).

Dále je tu např. historie rozložení pozic.

V další záložce najdete klíčová slova.

Vidíte seznam klíčových slov, jaká je hledanost slov a jaké jsou vaše pozice.

Nahoře si můžete přidat další klíčová slova, která byste chtěli zhodnotit a vidět u nich statistiky.

Collabim toho nabízí ještě mnohem více a zcela zdarma. Objevte všechny důležité statistiky, která vám pomohou zlepšit marketing vašeho eshopu.

Updated on Duben 24, 2018

Was this article helpful?

Comments

 1. Dobrý den.

  Nechci vůbec kritizovat, jsem rád za každou novinku a projekt na kterém pracujete a se kterým přicházíte. Nicméně Collabim jsem si spustil, server vše spočítal a vyhodil mi údaje, které neodpovídají skutečnosti. Pokud tomu tedy správně rozumím, tak číslo ve sloupečku pozice na seznam.cz – v mém případě 26 (klíčové slovo gazelle). Když na něj kliknu tak se mi napíše výpis výsledků vyhledávání tohoto slova na Seznamu.cz a když pominu, že jsem na první pozici díky placené reklamě, tak další organické vyhledávání vyhodí můj web jako výsledek na sedmé, případně osmé pozici nikoliv na 26. pozici.

  Takže jako nástroj dobrý, ale je třeba to ještě vychytat.

  Jinak velmi děkuji za vaši práci. Nechci rýpat, chci pomoci zpětnou vazbou.

  S pozdravem

  Radim Josiek
  http://www.gazautodily.cz

  1. Dobrý den,
   děkujeme za komentář. Data, která Collabim zpracovává a vyhodnocuje jsou zcela v rukách této externí služby. Pokud máte jakýkoliv postřeh k funkčnosti nebo dotaz či nejasnost, obraťte se, prosím, přímo na provozovatele této služby – viz kontaktní údaje https://www.collabim.cz/kontakt.html. Děkujeme.

Leave a Comment