Návštěvnost Piwik

Video návod

Textový návod
Eshop je napojený na systém Piwik. To je služba, která vám umožňuje zobrazovat statistická data o vašem eshopu. Pokud by vám nestačili základní statistiky, které najdete přímo v administraci, tak si můžete v sekci Statistiky -> podsekce Návštěvnost Piwik nechat zobrazit veškeré statistiky, které tato služba nabízí.

zalozit_eshop_webareal_0

Po kliknutí se nám v novém okně otevře prostředí Piwiku. Nahoře máme jednotlivé záložky (Nástěnka, Návštěvníci atd.). Zvolíme si záložku, která nás bude nejvíce zajímat. My se v tomto návodu povídáme, co vše najdeme na úvodní straně v záložce Nástěnka.

zalozit_eshop_webareal_1

Nejdříve si zvolíme časové období, za které chceme statistiky zobrazit. To uděláme v levém horním rohu.

zalozit_eshop_webareal_1a

První graf, který můžeme na úvodní straně Piwiku vidět je Graf posledních návštěv. Zobrazuje množství návštěv na vašem eshopu.

zalozit_eshop_webareal_2

Dalším reportem jsou Návštěvy v reálném čase. Zde můžete v reálném čase vidět, kdo je na vašem eshopu a na jakých konkrétních stránkách se nyní pohybuje (jestli je v kategorii nebo na detailu produktu atd.). Vidíme zde o návštěvnících i dalších údaje – zemi, prohlížeč, IP adresu a další.

zalozit_eshop_webareal_3

Úplně dole nalezne graf s Dobou návštěv. Ukazuje, jak dlouho návštěvníci na našem eshopu zůstávají.

zalozit_eshop_webareal_4_upravena
Uprostřed máme report Seznamu externích webů, ze kterých k nám návštěvníci přicházejí. Zde můžeme vidět, zda přicházejí z heureky, z facebooku nebo jiných stránek.

zalozit_eshop_webareal_6

Vpravo nalezneme graf zemí, ze kterých návštěvníci eshopu pocházejí (jestli z České republiky, Slovenské republiky nebo jiné země).

zalozit_eshop_webareal_8

Vpravo dole nalezneme nejpoužívanější prohlížeče, které návštěvníci našeho eshopu používají (zda používají Chrome, Firefox a další).

zalozit_eshop_webareal_9

Piwik obsahuje řadu dalších statistik a údajů, které vám mohou být nápomocné při zlepšování vašeho eshopu. Neváhejte si je všechny proklikat.

Updated on Červen 30, 2017

Was this article helpful?

Leave a Comment